Projektowanie, grafika, przygotowanie druku

Brak projektu, jest pomysł.

Masz pomysł na wizytówkę, ulotkę, plakat? Może po po prostu chcesz ciekawą grafikę na ścianę, naklejkę na samochód wyciętą z folii. Brakuje Ci umiejętności, czasu lub zwyczajnie nie chcesz się tym zajmować. Przychodzimy wtedy z pomocą.

Przygotowujemy projekty według zaleceń lub pomysłu klienta. Przygotowujemy logotypy, ulotki, plakaty, projekty i wizualizacje całych witryn, samochodów, pomieszczeń – fototapet oklejania elementów lub naklejek na samochód. Pliki zawsze przygotowane są do druku oraz obróki maszynowej.

Projekt jest źle przygotowany.

Posiadasz własny projekt jednak nie spełnia on wymagań dla zleconej pracy. Ulotki, wizytówki, plakaty często nie mają odpowiedniego formatu, kolorystyka bywa pomieszana. Elementy takie jak logotypy nie nadają się do obróbki maszynowej. Grafiki, zdjęcia użyte w projektach są niskiej jakości, pobrane na przykład z portali społecznościowych.

Najczęściej w takiej sytuacji poprawiamy przesłany projekt lub na wzór przygotowujemy go od nowa.

Do druku czy do internetu?

Nie zawsze grafika potrzebna jest do druku. Często wykorzystywana jest do umieszczania w portalach społecznościowych, nagłówkach artykułów, awatarach, prezentacjach. Grafika do internetu przygotowywana jest w nieco inny sposób niż projekty do druku.

Z czasem jednak pojawia się pomysł, by dany projekt użyty wcześniej na stronie czy w prezentacji, użyć w ulotce, jako plakat lub reklamę na samochodzie. Najczęściej wtedy grafika taka pobierana jest na przykład z nagłówka na Facebooku i przesyłana do druku. Mamy wtedy obrazek w formacie małej wizytówki niskiej jakości, ze zleceniem wykonania 150 centymetrowego obrazu na ścianę do biura lub na bok auta. Niestety, trzeba wtedy taki projekt przygotować od nowa.

W naszej drukarni przygotowujemy projekty w wysokiej jakości lub formatach wektorowych do druku a następnie przekształcamy je lub dopasowujemy do użycia w formie cyfrowej. Kiedy pojawia się pomysł na użycie grafiki w druku, jesteśmy na to przygotowani.

przygotowanie graficzne