Oklejanie / zmiana koloru mebli

Czy można odmienić wygląd mebli?

Najczęściej po wykonanym remoncie, malowaniu ścian lub zmianie wyglądu elementów wnętrza zauważamy, że nasze meble przestały pasować do odnowionego wnętrza. Nowoczesne elementy i meble, których kolorystyka nie komponuje się z odmalowaną ścianą. Stary stół, nie pasujące krzesła czy półki zawieszone wysoko na ścianie szpecą odnowione wnętrze.

Istnieją różne sposoby odnawiania mebli. My oferujemy jeden z najszybszych – oklejanie.

 

Oklejanie mebli

Oklejanie mebli to nie tylko przyklejenie folii na front drzwi. Meble staramy się okleić w taki sposób, aby jak najbardziej przypominały meble fabryczne.

Przed przystąpieniem do oklejania demontujemy wszystkie niezbędne elementy, czyścimy (w ostateczności szlifujemy). W zależności od sposobu oklejania rozkręcamy meble na części i oklejamy każdy element osobno, następnie meble skręcane są ponownie.

oklejanie mebli
Szafka przed oklejaniem
oklejanie mebli
Szafka oklejona

Jakie okleiny stosujemy?

Najczęściej wybieraną okleiną są wszelkiego rodzaju folie jednokolorowe. Folie w podstawowych kolorach dostępne są w błysku oraz w macie. Kolory pochodne od podstawowych dostępne są jedynie w błysku. Istnieje możliwość mieszania struktur – fronty w błysku, boki w macie.

Dostępne są również okleiny imitujące drewno oraz folie architektoniczne imitujące różne podłoża – stal, aluminium, materiał itp. Możliwe jest oklejanie mebli nadrukowanymi wzorami.

Nie stosujemy chińskich folii z allegro oraz materiałów zakupionych przez klienta kiepskiej jakości.

Folia podstawowa matowa MACal 8200 PRO

Kolorowa folia PCW, o grubości 70µ. Trwałość 4 lata (biała, czarna) i 3 lata (wszystkie kolory). Powleczona akrylowym klejem permanentnym.

Folia błyszcząca MACal 9800 PRO

FOLIA CZARNA ORAZ BIAŁA Z TEJ SERII DOSTĘPNA RÓWNIEŻ W MACIE.

Kolorowa, samoprzylepna folia PCW, o grubości 66 µ. Trwałość 10 lat (biała, czarna), 7 lat (kolory). Powleczona akrylowym klejem permanentnym.

Okleina Alldecor – strukturalna

Folie samoprzylepne do oklejania mebli, drzwi, ścian i sufitów alldecor 2d to wytłaczane folie dekoracyjne z polipropylenu, z powierzchnią zabezpieczoną przezroczystym, termoutwardzalnym lakierem, który chroni przed ścieraniem i zarysowaniami. Okleiny meblowe alldecor 2d służą do zmiany koloru mebli, drzwi, paneli ściennych

zmiana koloru mebli
FOLIE MACTAC / 3M
zmiana koloru mebli
FOLIE 3M™ DI-NOC™

Przykładowe realizacje

Zapytaj o wycenę