Oklejanie / zmiana koloru mebli

Czy można odmienić wygląd mebli?

Najczęściej po wykonanym remoncie, malowaniu ścian lub zmianie wyglądu elementów wnętrza zauważamy, że nasze meble przestały pasować do odnowionego wnętrza. Nowoczesne elementy i meble, których kolorystyka nie komponuje się z odmalowaną ścianą. Stary stół, nie pasujące krzesła czy półki zawieszone wysoko na ścianie szpecą odnowione wnętrze.

Istnieją różne sposoby odnawiania mebli. My oferujemy jeden z najszybszych – oklejanie.

 

Oklejanie mebli

Oklejanie mebli to nie tylko przyklejenie folii na front drzwi. Meble staramy się okleić w taki sposób, aby jak najbardziej przypominały meble fabryczne.

Przed przystąpieniem do oklejania demontujemy wszystkie niezbędne elementy, czyścimy (w ostateczności szlifujemy). W zależności od sposobu oklejania rozkręcamy meble na części i oklejamy każdy element osobno, następnie meble skręcane są ponownie.

oklejanie mebli
Szafka przed oklejaniem
oklejanie mebli
Szafka oklejona

Jakie okleiny stosujemy?

Najczęściej wybieraną okleiną są wszelkiego rodzaju folie jednokolorowe. Folie w podstawowych kolorach dostępne są w błysku oraz w macie. Kolory pochodne od podstawowych dostępne są jedynie w błysku. Istnieje możliwość mieszania struktur – fronty w błysku, boki w macie.

Dostępne są również okleiny imitujące drewno oraz folie architektoniczne imitujące różne podłoża – stal, aluminium, materiał itp. Możliwe jest oklejanie mebli nadrukowanymi wzorami.

Nie stosujemy chińskich folii z allegro oraz materiałów zakupionych przez klienta kiepskiej jakości.

zmiana koloru mebli
FOLIE MACTAC / 3M
zmiana koloru mebli
FOLIE 3M™ DI-NOC™
Folie do zmiany koloru mebli
FOLIE ALLDECOR

Przykładowe realizacje

Zapytaj o wycenę